Wir sind jetzt bei Kaufland! Verpassen Sie nicht unsere Sonderangebote – Anadoa Naturhaus 🇪🇺 🇩🇪
Wir sind jetzt bei Kaufland! Verpassen Sie nicht unsere Sonderangebote – Anadoa Naturhaus 🇪🇺 🇩🇪
Kostenloser Versand ab 60 € in Deutschland, ab 100 € in Europa - Genießen Sie Ihren Einkauf!🇪🇺🇩🇪
Kostenloser Versand ab 60 € in Deutschland, ab 100 € in Europa - Genießen Sie Ihren Einkauf! 🇪🇺🇩🇪

Products

364 Results

364 Results

Anadoa Mango Natural Soap - Handmade

Regular price €8.90 €2.90 Save 67%

Unit price
€24.17 per kg

Regular price €8.90 €2.90 Save 67%

Unit price
€24.17 per kg

Milk Thistle Paste

€19.90

Unit price
€66.33 per kg

€19.90

Unit price
€66.33 per kg

Matcha Organic Powder | Traditional Green Tea from Japan

Regular price €19.90 €17.90 Save 10%

Unit price
€51.14 per 100g

Regular price €19.90 €17.90 Save 10%

Unit price
€51.14 per 100g

Mulberry Molasses | Premium Quality

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€20.98 per kg

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€20.98 per kg

Medikil Bentonite Clay
Sold out

Medikil Bentonite Clay

€22.95

Unit price
per

€22.95

Unit price
per

Molasses Complete Set | Premium Quality

Regular price €49.90 €39.90 Save 20%

Unit price
€19.95 per l

Regular price €49.90 €39.90 Save 20%

Unit price
€19.95 per l

€19.90

Unit price
€398.00 per l

Momordica Bromelain-Mix - Anadoa Naturhaus
Momordica Bromelain-Mix - Anadoa Naturhaus
Sold out

Momordica Bromelain Mix

Regular price €19.90 €17.90 Save 10%

Unit price
€71.60 per l

Regular price €19.90 €17.90 Save 10%

Unit price
€71.60 per l

Chaste Seeds | Monk's Pepper

Regular price €7.90 €6.71 Save 15%

Unit price
€44.73 per kg

Regular price €7.90 €6.71 Save 15%

Unit price
€44.73 per kg

Natur Bamboo Haargummi – 100 % biologisch abbaubar, sanft & haarschonend. Nachhaltig, elastisch & ideal für alle Haartypen. Perfekt für umweltbewusste Haarpflege.
Natur Bamboo Haargummi – 100 % biologisch abbaubar, sanft & haarschonend. Nachhaltig, elastisch & ideal für alle Haartypen. Perfekt für umweltbewusste Haarpflege.
Sold out

Natural Bamboo Hair Tie

€9.90

Unit price
€9.90 per item

€9.90

Unit price
€9.90 per item

Anadoa Natur Baumwolltasche 2 – 100 % hypoallergen, nachhaltig & langlebig. Umweltfreundliche Stofftasche ohne Chemikalien, ideal für empfindliche Haut & den Alltag.
Anadoa Natur Baumwolltasche 2 – 100 % hypoallergen, nachhaltig & langlebig. Umweltfreundliche Stofftasche ohne Chemikalien, ideal für empfindliche Haut & den Alltag.
Sold out

Natural Cotton Bag

€19.90

Unit price
€19.90 per item

€19.90

Unit price
€19.90 per item

Natur Kissenbezug – 100 % hypoallergen, antibakteriell & toxinfrei. Nachhaltig & hautfreundlich, ideal für Allergiker & empfindliche Haut.
Natur Kissenbezug – 100 % hypoallergen, antibakteriell & toxinfrei. Nachhaltig & hautfreundlich, ideal für Allergiker & empfindliche Haut.
Sold out

Natural Pillowcase - Soothing & Skin-Friendly

€29.90

Unit price
€29.90 per item

€29.90

Unit price
€29.90 per item

Beauty Set

Regular price €39.90 €34.90 Save 13%

Unit price
per

Regular price €39.90 €34.90 Save 13%

Unit price
per

Natural Hammam Bath

Regular price €9.95 €6.95 Save 30%

Unit price
€6.95 per item

Regular price €9.95 €6.95 Save 30%

Unit price
€6.95 per item

Neemöl - Anadoa Naturhaus
Sold out

Neem oil

Regular price €12.90 €3.90 Save 70%

Unit price
€195.00 per l

Regular price €12.90 €3.90 Save 70%

Unit price
€195.00 per l

Clove Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €14.90 €9.95 Save 33%

Unit price
€497.50 per l

Regular price €14.90 €9.95 Save 33%

Unit price
€497.50 per l

Nioli Oil | Niaouli Oil | Essential Oil - 10ml

€14.90

Unit price
€1,490.00 per l

€14.90

Unit price
€1,490.00 per l

Olivenmilch (Olivenölmilch) - Anadoa Naturhaus
Olivenmilch (Olivenölmilch) - Anadoa Naturhaus
Sold out

Olive milk (olive oil milk)

€14.95

Unit price
€29.90 per l

€14.95

Unit price
€29.90 per l

Orange Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €14.90 €6.90 Save 54%

Unit price
€690.00 per l

Regular price €14.90 €6.90 Save 54%

Unit price
€690.00 per l

Orchid Soap with Loofah | Handmade pH Neutral Soap

Regular price €12.90 €4.90 Save 62%

Unit price
€37.69 per kg

Regular price €12.90 €4.90 Save 62%

Unit price
€37.69 per kg

Original Rusur Stones | 6 Pieces for Peeling & Glow

€12.90

Unit price
€2.15 per item

€12.90

Unit price
€2.15 per item

Oxymel Gold Vinegar | Traditional Vinegar

Regular price €19.90 €13.90 Save 30%

Unit price
€55.60 per l

Regular price €19.90 €13.90 Save 30%

Unit price
€55.60 per l

Ocean soap with loofah sponge | Handmade pH neutral soap

Regular price €12.90 €4.90 Save 62%

Unit price
€37.69 per kg

Regular price €12.90 €4.90 Save 62%

Unit price
€37.69 per kg

Paste for Men | Mesir Macunu – Traditional Herbal Paste

Regular price €24.90 €17.90 Save 28%

Unit price
€74.58 per kg

Regular price €24.90 €17.90 Save 28%

Unit price
€74.58 per kg

Herbal Extracts Paste for Women

Regular price €24.90 €19.90 Save 20%

Unit price
€82.92 per kg

Regular price €24.90 €19.90 Save 20%

Unit price
€82.92 per kg

Patchouli Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €14.90 €5.21 Save 65%

Unit price
€521.00 per l

Regular price €14.90 €5.21 Save 65%

Unit price
€521.00 per l

peteglia-native-olivenol-3lt
peteglia-olivenol-1l-3l-img
Sold out

Peteglia Extra Virgin Olive Oil

€34.90

Unit price
€34.90 per l

€34.90

Unit price
€34.90 per l

Olivenöl - Premium Qualitat
Sold out

Peteglia Extra Virgin Olive Oil 0.5L

€24.90

Unit price
€49.80 per l

€24.90

Unit price
€49.80 per l

Peppermint Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €14.90 €5.21 Save 65%

Unit price
€521.00 per l

Regular price €14.90 €5.21 Save 65%

Unit price
€521.00 per l

Eye and Skin Balance Care Set

Regular price €57.80 €39.90 Save 31%

Unit price
€19.95 per item

Regular price €57.80 €39.90 Save 31%

Unit price
€19.95 per item

Skincare Set with Gold Soap, Brightening Serum and Glass Skin Serum

Regular price €105.70 €64.90 Save 39%

Unit price
€21.63 per item

Regular price €105.70 €64.90 Save 39%

Unit price
€21.63 per item

Picknick Korb mit Klappdeckel
Sold out

Picknick Korb mit Klappdeckel

€29.90

Unit price
€29.90 per item

€29.90

Unit price
€29.90 per item

Platanen Seife — Handgemachte pH-neutrale Seife - Anadoa Naturhaus
Anadoa Platanen Naturseife - Handmade - Anadoa Naturhaus
Sold out

Plane Tree Soap | Handmade pH Neutral Soap

Regular price €9.90 €2.90 Save 71%

Unit price
€24.17 per kg

Regular price €9.90 €2.90 Save 71%

Unit price
€24.17 per kg

€46.80

Unit price
per

bio-propolis-roh
propolis bio und roh
Sold out

Organic Propolis, Raw & Natural Pieces

Regular price €39.90 €34.90 Save 13%

Unit price
€349.00 per kg

Regular price €39.90 €34.90 Save 13%

Unit price
€349.00 per kg

propolis-tropfen-alkoholfrei-tinktur-naturherz-50ml_2
propolis-tropfen-alkoholfrei-tinktur
Sold out

Propolis Drops | Alcohol-Free | 10% Propolis

Regular price €24.90 €19.90 Save 20%

Unit price
€398.00 per l

Regular price €24.90 €19.90 Save 20%

Unit price
€398.00 per l

Rattan Dekotablett mit fünf Fächern
Sold out

Rattan Dekotablett mit fünf Fächern

€12.90

Unit price
€12.90 per item

€12.90

Unit price
€12.90 per item

Rattan Geflecht Korb Set (3 Stück)
Rattan Geflecht Korb Set (3 Stück)
Sold out

Rattan Geflecht Korb Set (3 Stück)

Regular price €44.90 €18.90 Save 58%

Unit price
per

Regular price €44.90 €18.90 Save 58%

Unit price
per

Rattan Tablett Set 3-tlg. rund
Sold out

Rattan Tablett Set 3-tlg. rund

€12.90

Unit price
€4.30 per item

€12.90

Unit price
€4.30 per item

Rattan Weidenkorb | 3-teiliges | Set
Sold out

Rattan Weidenkorb | 3-teiliges | Set

€22.90

Unit price
per

€22.90

Unit price
per

Rattanmatte Natur
Sold out

Rattanmatte Natur

€12.90

Unit price
€12.90 per item

€12.90

Unit price
€12.90 per item

Rattanmatte weiß
Sold out

Rattanmatte weiß

€12.90

Unit price
per

€12.90

Unit price
per

Incense Bundle Set of 4 – Cleansing and Fragrant Variety
Sold out

Incense Bundle Set of 4 – Cleansing and Fragrant Variety

Regular price €59.90 €24.90 Save 58%

Unit price
€6.23 per item

Regular price €59.90 €24.90 Save 58%

Unit price
€6.23 per item

Sold out

Räucherbündel Teller

€19.90

Unit price
per

€19.90

Unit price
per

Incense bundle | Bay Leaf, Lavender, Sage and Strawflower

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Smudge Incense Bundle | Sage – Calendula – Cinnamon

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Incense bundles | Sage - Yarrow - Marshmallow Leaf - Cinnamon - Rosemary

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Incense bundles | Sage - Rue - Rosemary - Cinnamon - Strawflower
raucherbundel-granatapfelblute-salbei
Sold out

Incense bundles | Sage - Rue - Rosemary - Cinnamon - Strawflower

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€7.90 per item

Warum Anadoa "Products" Kollektion?