Wir sind jetzt bei Kaufland! Verpassen Sie nicht unsere Sonderangebote – Anadoa Naturhaus 🇪🇺 🇩🇪
Wir sind jetzt bei Kaufland! Verpassen Sie nicht unsere Sonderangebote – Anadoa Naturhaus 🇪🇺 🇩🇪
Kostenloser Versand ab 60 € in Deutschland, ab 100 € in Europa - Genießen Sie Ihren Einkauf!🇪🇺🇩🇪
Kostenloser Versand ab 60 € in Deutschland, ab 100 € in Europa - Genießen Sie Ihren Einkauf! 🇪🇺🇩🇪

Mother's Day

Discover our diverse selection of natural and healthy gift ideas for Mother’s Day!

115 Results

115 Results

Udi Hindi Oil (Kostus Oil, Qist al Hindi Oil)

Regular price €24.90 €19.90 Save 20%

Unit price
€199.00 per l

Regular price €24.90 €19.90 Save 20%

Unit price
€199.00 per l

Pine Cone Syrup - Made from Cypress Cones

Regular price €16.90 €14.36 Save 15%

Unit price
€57.44 per l

Regular price €16.90 €14.36 Save 15%

Unit price
€57.44 per l

Gilaburu Juice

Regular price €16.90 €12.90 Save 24%

Unit price
€25.80 per l

Regular price €16.90 €12.90 Save 24%

Unit price
€25.80 per l

HC Care Hair Complex | Herbal Hair Care Oil Complex

Regular price €29.90 €26.90 Save 10%

Unit price
€269.00 per l

Regular price €29.90 €26.90 Save 10%

Unit price
€269.00 per l

Pine Cone Paste

Regular price €19.90 €14.90 Save 25%

Unit price
€49.67 per kg

Regular price €19.90 €14.90 Save 25%

Unit price
€49.67 per kg

Bay Seed Oil 100ml

Regular price €24.90 €19.69 Save 21%

Unit price
€196.90 per l

Regular price €24.90 €19.69 Save 21%

Unit price
€196.90 per l

Rose Oil

Regular price €34.90 €29.90 Save 14%

Unit price
€5,980.00 per l

Regular price €34.90 €29.90 Save 14%

Unit price
€5,980.00 per l

Kiefern Terpentinöl - Anadoa Naturhaus
Sold out

Pine Turpentine Oil

€6.90

Unit price
€138.00 per l

€6.90

Unit price
€138.00 per l

Nioli Oil | Niaouli Oil | Essential Oil - 10ml

€14.90

Unit price
€1,490.00 per l

€14.90

Unit price
€1,490.00 per l

Kirschstiel-Tee-anadoa
kirschstiel-tee-60g
Sold out

Cherry Stem Tea

€9.90

Unit price
€165.00 per kg

€9.90

Unit price
€165.00 per kg

Black Seed Oil

Regular price €24.90 €14.90 Save 40%

Unit price
€59.60 per l

Regular price €24.90 €14.90 Save 40%

Unit price
€59.60 per l

Mulberry Molasses | Premium Quality

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€20.98 per kg

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€20.98 per kg

Blaue Anemone Öl - Anadoa Naturhaus
Sold out

Blue Anemone Oil

€12.90

Unit price
€645.00 per l

€12.90

Unit price
€645.00 per l

St. John's Wort Oil | Premium Quality

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€258.00 per l

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€258.00 per l

Original Rusur Stones | 6 Pieces for Peeling & Glow

€12.90

Unit price
€2.15 per item

€12.90

Unit price
€2.15 per item

Grape Molasse | Pekmez | Petimezi 615gr

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€16.10 per kg

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€16.10 per kg

Lavender Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€790.00 per l

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€790.00 per l

Black Mulberry Syrup

Regular price €16.90 €14.36 Save 15%

Unit price
€95.73 per l

Regular price €16.90 €14.36 Save 15%

Unit price
€95.73 per l

Carob Syrup 400 ml

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€12.85 per kg

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€12.85 per kg

Rose soap with loofah sponge | Handmade pH neutral soap

€9.90

Unit price
€76.15 per kg

€9.90

Unit price
€76.15 per kg

Donkey Milk and Honey Soap with Loofah | Handmade pH-neutral soap

Regular price €9.90 €7.90 Save 20%

Unit price
€60.77 per kg

Regular price €9.90 €7.90 Save 20%

Unit price
€60.77 per kg

Grape Seed Oil

€9.90

Unit price
€330.00 per l

€9.90

Unit price
€330.00 per l

Chaste Seeds | Monk's Pepper

Regular price €7.90 €6.71 Save 15%

Unit price
€44.73 per kg

Regular price €7.90 €6.71 Save 15%

Unit price
€44.73 per kg

Juniper Molasses 615gr

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€16.10 per kg

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€16.10 per kg

Aloe Vera Soap with Loofah | Handmade pH Neutral Soap

Regular price €12.90 €9.90 Save 23%

Unit price
€761.54 per kg

Regular price €12.90 €9.90 Save 23%

Unit price
€761.54 per kg

Rosemary Oil | Essential Oil - 30ml

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€330.00 per l

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€330.00 per l

Tarhana Soup | Tarhana Corbasi

Regular price €11.90 €9.90 Save 17%

Unit price
€24.75 per kg

Regular price €11.90 €9.90 Save 17%

Unit price
€24.75 per kg

Pomegranate Seed Oil

€13.90

Unit price
€463.33 per l

€13.90

Unit price
€463.33 per l

Castor Oil | Premium Quality | 50 mL

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€158.00 per l

Regular price €14.90 €7.90 Save 47%

Unit price
€158.00 per l

Rose Water

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€129.00 per l

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€129.00 per l

Donkey Milk Soap with Loofah | Handmade pH-neutral Soap

€9.90

Unit price
€76.15 per kg

€9.90

Unit price
€76.15 per kg

Apple Cider Vinegar | Talkim Apple - 250ml

Regular price €12.90 €7.95 Save 38%

Unit price
€31.80 per l

Regular price €12.90 €7.95 Save 38%

Unit price
€31.80 per l

Marshmallow Flower Tea

€12.90

Unit price
€430.00 per kg

€12.90

Unit price
€430.00 per kg

Milk Thistle Paste

€19.90

Unit price
€66.33 per kg

€19.90

Unit price
€66.33 per kg

Almond Oil

Regular price €14.90 €8.20 Save 45%

Unit price
€273.33 per l

Regular price €14.90 €8.20 Save 45%

Unit price
€273.33 per l

Bitter Melon Paste with Honey | Kudret Nari

€19.90

Unit price
€82.92 per l

€19.90

Unit price
€82.92 per l

Ylang Ylang Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €14.90 €6.70 Save 55%

Unit price
€335.00 per l

Regular price €14.90 €6.70 Save 55%

Unit price
€335.00 per l

Thyme Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €15.90 €7.90 Save 50%

Unit price
€790.00 per l

Regular price €15.90 €7.90 Save 50%

Unit price
€790.00 per l

€8.90

Unit price
€35.60 per l

Hagebuttenöl - Anadoa Naturhaus
Hagebuttenöl - Anadoa Naturhaus
Sold out

Rosehip Seed Oil

Regular price €12.90 €9.90 Save 23%

Unit price
€330.00 per l

Regular price €12.90 €9.90 Save 23%

Unit price
€330.00 per l

Veilchen / Stiefmütterchen Öl - Anadoa Naturhaus
Sold out

Violet / Pansy Oil

Regular price €13.90 €2.90 Save 79%

Unit price
€145.00 per l

Regular price €13.90 €2.90 Save 79%

Unit price
€145.00 per l

Tahini | Sesame Paste

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€86.00 per kg

Regular price €14.90 €12.90 Save 13%

Unit price
€86.00 per kg

Horse chestnut oil

€16.90

Unit price
€563.33 per l

€16.90

Unit price
€563.33 per l

Bay Seed Soap with Loofah | Handmade pH Neutral Soap

Regular price €9.90 €7.90 Save 20%

Unit price
€60.77 per kg

Regular price €9.90 €7.90 Save 20%

Unit price
€60.77 per kg

Jojoba Oil | Premium Quality

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€330.00 per l

Regular price €14.90 €9.90 Save 34%

Unit price
€330.00 per l

Clove Oil | Essential Oil - 10ml

Regular price €14.90 €9.95 Save 33%

Unit price
€497.50 per l

Regular price €14.90 €9.95 Save 33%

Unit price
€497.50 per l

HC Care Tria - Anadoa Naturhaus
HC Care Tria - Anadoa Naturhaus
Sold out

HC Care Tria | Keratinunterstütztes Kämmspray

Regular price €14.90 €1.89 Save 87%

Unit price
€12.60 per l

Regular price €14.90 €1.89 Save 87%

Unit price
€12.60 per l

Ribwort Plantain Tea | Herbal Tea

Regular price €12.90 €9.90 Save 23%

Unit price
€123.75 per kg

Regular price €12.90 €9.90 Save 23%

Unit price
€123.75 per kg

Warum Anadoa "Mother's Day" Kollektion?